Month: szeptember 2022
Nemzetközi versenyeken elért sikerek


klubnapközis foglalkozások-szeptember
Napraforgó készítése
Szeptember hónapban az 1-2. osztályosoknak tartottam a klubnapközis foglalkozást.
Az ősz évszak jegyében napraforgót készítettünk színes papírból. A gyerekek kivágták a növénysziromleveleit és a növény közepét, majd összeragasztották a sziromleveleket a közepével. Napraforgómagot ragasztottak a sziromlevelek közepére, a napraforgó tányérra.
Az interaktív táblán megmutattam a napraforgó termését, virágzatát, leveleit. Megbeszéltük a növény jellemzőjegyeit, felhasználási módjait: étolaj, margarin, szappan, takarmány, emberi táplálék.
A foglalkozást Bogyó és Babóca Napraforgók (5 perc) című meséjének megnézésével zártam.
Figura Tünde
napközis csoportvezető
Kiskunmajsa, 2022-09-19
Kukta klub: Kenyérlángos készítése
ÖKO faliújságunk
2022.09.20.
A Konecsni György Művelődési Központ által szervezett Európai Mobilitási hét keretein belül részt vett iskolánk a “nem átlagos séta és fitness” programon.
2022 szeptember 22- Autómentes világnap
2022 szeptember 20-A takarítás világnapja iskolánkban
Boldogságóra: A boldogságfokozó hála- szeptember
A boldogságfokozó hála
3.számú napközis csoport
Az első tanítási nap délutánján boldogságórát tartottam a napközis foglalkozáson.
A hónap dalát meghallgattuk.
Megbeszéltük a hála szó jelentését. A gyerekekkel összegyűjtöttük mindazt, ami hálával tölti el őket. Figyelmesen meghallgattuk egymást, hogy ki miért volt a mai napon hálás?
Elolvastuk Az egy pohár tej című történetet. Megbeszéltük a mondanivalóját.
Elkészítettük közösen a hálabefőttet.
A hónap dalával zártam a foglalkozást.
1 számú napközis csoport:
A Boldogságóra programhoz az idei tanévben csatlakoztam. Első és másodikos EGYMIs kisdiákjaim napközis foglalkozásait színesítjük a programmal. A szeptemberi induláskor megbeszéltük a Boldogságórák célját, kereteit, gyakoriságát.
A bevezető beszélgetésben megosztottuk egymással a hálával kapcsolatos gondolatainkat, majd a közelgő népmese világnapjához kötődően egy bábjátékot játszottunk, amelyben megjelent a hála. Ezt a gyermekek nagyon élvezték. A következő lépésben újra körbe ültünk és elkészítettük a csoport HÁLAFALÁT. Vörös „téglákat” vágtunk ki és a téglákra felírtuk mindenkinek, hogy miért is érzett már hálát életében. A téglákat egy közös „falra” ragasztottuk és kitűztük a tanteremben.