Milyen kapcsolataink vannak? Miért fontosak számunkra ezek a kapcsolatok? kérdésekkel kezdtem a hónap témájának feldolgozását. A beszélgetés során a kapcsolatok értékeire, pozitív hatásaira is rámutattam.
A kézikönyvben található táblázatot kitöltötték a gyerekek, majd a Görög mese a barátságról című történetet dolgoztuk fel. A tanmese tanulsága különösen kézzel fogható volt a gyerekeknek, hiszen elég gyakran szembesülnek azzal, hogy vagy ők mondanak negatív állításokat társaikkról vagy róluk mondanak féligazságokat mások.
A közösséghez tartozás szemléltetéseként elkészítették a tanulók a kezük lenyomatának segítségével a csoport tablóját. A különböző színek a személyiségek sokszínűségét, különbözőségét érzékeltették.
A foglalkozás zárásaként meghallgattuk a hónap dalát.
Óvodás gyermekeink legfontosabb érzelmi biztonságot nyújtó közege a család. Lehetőség nyílik az érzelmi kötődés kifejezésének egyik módjára a szülők és a testvérek felé. Az ajándékba rajzolt, színezett „alkotásokat” a nap végén a gyermekek igény szerint hazavihetik, és átadhatják szeretteiknek.
Az óvodában az egyik hangsúlyos cél a közösségbe való beilleszkedés, kortárs kapcsolatok kialakulása. A játéktevékenység erre számos lehetőséget biztosít. Az együtt játszás során barátság alakulhat ki, ami bővíti a családon kívüli társas kapcsolatok körét.