Boldogságóra-2024 szeptember-A hála gyakorlása

A hála gyakorlása

Az 1-3. osztályos tanulók új közösséget alkotnak, hiszen ebben a tanévben kerültek egy napközis csoportba. Az első osztályos gyermekek most először vettek részt boldogságórán. Egymás megismerésének, elfogadásának kezdetén tartunk. Így ez a foglalkozás tökéletes alkalmat nyújtott a közösségépítésre és az ismerkedésre.

A boldogságóra szeptember havi témáját, a hála gyakorlását játékos formában ismertettem meg a gyerekekkel.

Az ebédlőbe történő sétát hálasétává alakítottam. A gyerekekkel rámutattunk mind arra, amiért hálásak lehetünk: a családtagjainkért, a barátainkért, a természeti jelenségekért, a növényekért, az állatokért, a finom ebédért, az egészségünkért, a játékidőért.

Meghallgattuk a Hála erősség dalát. A körtánc során a gyerekekkel közösen koreográfiát találtunk ki. A testmozgás és a dal igazi vidám hangulatot teremtett.

A hála erősség mondóka további lehetőséget adott a szókincsbővítésre, az önkifejező képesség fejlesztésére. A hála szó jelentését úgy magyaráztam el, hogy olyan kapott dolog, amiért köszönetet mondunk. Megbeszéltük a köszönet kifejezés formáit, módjait: a kedves szavakat, az ölelést, szép rajz készítését, segítségnyújtás felajánlását, apró ajándékok adását. Mindezeket konkrét példákkal be is mutatták a gyerekek egymásnak.

Közösen elkészítettük a hálafánkat, amit megőrzünk. Amikor a gyerekek elballagnak, összehasonlítjuk a tenyérméretüket a lapon lévővel.

A gyerekek nagyon élvezték a foglalkozást, hiszen különleges élményt nyújtott nekik a sokszínű tevékenységsorozat.

Figura Tünde

pedagógus

Kiskunmajsa, 2024. 09. 12.

 

Boldogságóra 2. napközis csoport- Szeptember

Az idei tanévben, második és negyedik osztályosokból álló napközis csoportunk foglalkozásait színesítjük a Boldogságóra programmal. A szeptemberi induláskor megbeszéltük a Boldogságórák célját, kereteit, gyakoriságát és a hónap témáját, amely a hála gyakorlását dolgozza fel.

A foglalkozás kezdetén meghallgattuk a „szép nap” kezdetű hónap dalát és közös mozgással hangolódtunk a témára.
A bevezető beszélgetésben megosztottuk egymással a hálával kapcsolatos gondolatainkat, majd a közelgő népmese világnapjához kötődően egy bábjátékot játszottunk, amelyben megjelent a hála. Ezt a gyermekek nagyon élvezték. A következő lépésben újra körbe ültünk és elkészítettük a csoport HÁLAFALÁT. Vörös „téglákat” vágtunk ki és a téglákra felírtuk mindenkinek, hogy miért is érzett már hálát életében. A téglákat egy közös „falra” ragasztottuk és kitűztük a tanteremben.

A program zárásaként meghallgattuka hónap másik dalát, „boldog vagyok” kezdettel.

Balogné Dévai Katalin- napközis nevelő

 

Klubnapközi-2024 Szeptember

2024 Szeptember havi klubnapközi

A napközis munkacsoport tagjai a szeptember havi klubnapközi témájául az ősz témát határozták meg.

Az 1. számú napközis csoport tagjai, az 1. osztályos gyermekek az ősz évszak jellemzőivel és az évszaknak megfelelő öltözködéssel ismerkedtek meg a foglalkozáson, a 3. osztályos tanulók pedig felelevenítették mindazt, amit már tudtak, megtanultak. Iskolánk éves kiemelt feladata a IKT eszközök célzott használata a nevelés és oktatás során, így az interaktív táblán ráhangolásként ismeretterjesztő kisfilmet néztünk meg, ami a beszélgetést elindította. A megfigyelési szempontok magába foglalták az ősz évszak időjárásának, növény- és állatvilágának változásait is.  A Dióbél bácsi és a Lipem, lopom a szőlőt című dalok éneklése után tankockás játékok megoldásával gyarapították ismereteiket a gyerekek. A memóriajáték és a csoportba rendezés feladatait a tanulók gyorsan megértették. Fontosnak tartjuk a környezeti nevelést és az ÖKO szemlélet megismertetését a legkisebbekkel. A kézműves foglalkozás során fatörzset festettek a gyerekek, amit préselt, szárított falevelekkel díszítettek. Ezzel is tanítva őket arra, hogy mi mindenre lehet felhasználni a természet kincseit. Az elkészült esztétikus és egyedi munkák az iskola ÖKO falának és a napközis tanterem folyosójának díszei lesznek. A gyerekek ügyességéről, kreativitásáról az alkotások árulkodnak.

A 2. számú napközis csoportban, a 2. és 4. osztályos tanulók az őszi gyümölcsökről tanultak. Közelebbről megismerkedtek a szőlővel és az almával. A bemutatott gyümölcsöket saját készítésű, vajaskifli karikákkal elfogyasztották a gyerekek. A tanulók ügyesen használták a konyhai eszközöket. Lelkesen szeletelték a kifliket és a gyümölcsöket. Serényen kenegették a vajat. A foglalkozás során, színes papírból szőlőfürtöket készítettek a napközitanterem díszítésére.

A felső tagozatos tanulókkal a pedagógusok beszélgettek az őszről, mint évszakról, az őszi munkákról, a szőlőről, a szüretről. Zenét hallgattak. Énekeltek. Megkóstolták a szőlőt. IKT eszközöket is használtak a programhoz. Mindenki jól érezte magát.

Kiskunmajsa, 2024. 09. 11.