Boldogító jócselekedetek hónapja -2024 december
A foglalkozás célja a gyermekek érzékenyítése a jócselekedetek és a segítségnyújtás iránt, a közösségi érzés erősítése játékos, interaktív formában és az empátia, az együttműködési készségek fejlesztése. Az ünnepek közeledtével nagyon aktuális a hónap témája, a boldogító jócselekedetek.
A ráhangolódás érzékenyítő beszélgetéssel történt: „Mi az a jócselekedet? Tudod, mi az a jócselekedet?” Példákat gyűjtöttünk és egyszerű történeteket meséltünk, amelyekben valaki segített másokon.
Játékkal folytattuk „Mosoly kör” alakításával minden gyermek mondott egy kedves dolgot a mellette ülőről. Például: Segít játék vagy tanulás közben. Megosztja vele a csokoládét vagy a játékát.
A téma feldolgozása egy rövid és egyszerű történet, „A sündisznó és a barátai” című mese felolvasásával történt. A történet arról szólt, hogyan segítettek az erdő lakói egymáson. Nagyon tetszett a gyerekeknek a sokféle állat. Beszélgettünk: Mi történt? Ki segített? Hogyan érezték magukat a szereplők a segítségnyújtás után?
A kézműves tevékenység alkalmával elkészítettük a Jócselekedetek karácsonyfáját. A gyerekek csoportmunkában kiszínezték az A/3 méretű fenyőfát, majd kiválasztották a számukra tetszetős jócselekedet képet és kiszínezték, nyírták. A díszeket a fa ágaira ragasztották.
A foglalkozás végén megbeszéltük: „Hogyan érezted magad? Milyen érzés jót tenni másokkal?”
Meghallgattuk a szeretetről és segítségről szóló Gryllus Vilmos Mosolyogj rám címűdalt.
Figura Tünde
napközis nevelő
Kiskunmajsa, 2024. 12. 03.

Boldogság óra 2. napközis csoport: december
A decemberi boldogság óránk bevezetéseként meghallgattuk a hónap dalát és megbeszéltük a jócselekedetek gyakorlásának fontosságát. Példákat gyűjtöttünk, miként tudunk kedvességgel, nagylelkűséggel, együttérzéssel, jócselekedeteket véghez vinni az iskolai közösségben és otthon a családunkban is.
Kisfilmeket néztünk a szeretetnyelvekről, hogy megértsük családtagjaink, iskolatársaink mikor érzik szeretettnek, elfogadottnak magukat a közelünkben. Milyen típusú jócselekedetek tölthetik fel az ő „szeretet tankjukat”: egy jó közös beszélgetés, egy ajándék, egy kedves szívesség, segítség, vagy egy mosoly, egy simogatás?
Karácsony közeledtével elhatároztuk, hogy ajándékot készítünk a családoknak. Mézeskalács puszedlit sütöttünk és díszítettünk, mellyel szeretettel megkínáltuk az iskola dolgozóit, és kis selyem szalagos zacskóban a családoknak is jutott belőle.
Megfogadtuk, hogy az idei téli szünetben, mindenki igyekezni fog jócselekedetekkel kimutatni a szeretetét a családjának, mert ez nagyon értékes dolog.
A derűs munka végeztével boldogan hallgattuk meg újra a hónap dalát és fotózkodtunk a családjainknak szánt ajándékcsomagokkal.
Dr. Balogné Dévai Katalin napközis nevelő

