A februári klubnapközis foglalkozás a farsang jegyében telt.
Az 1-2. osztályos gyerekek megismerkedtek a farsangi télbúcsúztató és párválasztó szokásokkal képek segítségével.
Meghallgattuk Gryllus Vilmos Maszkabál című lemezéről a Bohóc című dalt.
Nagyon vidám hangulat kerekedett.
Majd elkészítették a gyerekek a saját egyéniségüket tükröző, színes és boldog bohócukat színezés, nyírás, ragasztás munkafolyamatával.
Figura Tünde
napközis nevelő
Klubnapközi
A február havi klubnapközi foglalkozást a 7. és 8. osztályosokkal a farsangi népszokások felelevenítésével kezdtük. A vidékünkre jellemző, „farsangolást”, a baráti, családi látogatásokat és a télűző népszokásokat is számba vettük.
A télbúcsúztató népszokások közül a mohácsi busójárás eredetével és történetével ismerkedtünk meg a tanulókkal részletesen, és az öko-iskola szellemiségében, elhasznált karton lapokból busó maszkot készítettünk. A jó hangulatú alkotótevékenység végén, minden tanuló örömmel illesztette arca elé a félelmetes, télűző maszkot.
Balogné Dévai Katalin napközis nevelő
A délutáni foglalkozáson 2 felső tagozatos osztály vett részt. A zenei fejlesztés és a zene iránti szeretetet volt az alapja a foglalkozásnak. Az éneklő csöveken tanultunk játszani, voltak, akik már ismerték hogyan kell megszólaltatni a hangszert, és voltak, akiknek még új volt ez a technika.
A hangcsövek helyes sorrendjét meg kellett jegyezni mindenkinek, ebben segítséget nyújtott a tanári vezénylés és a különböző kézjelek.
Egy ismert dallamot tanultunk ez a „Boci, boci tarka…” volt.
Mindenki próbált figyelni a foglalkozás során, volt, aki fáradt volt az kevésbé tudott összpontosítani, de mindenki részt vett a munkában.
Az óra végén már hibátlanul el tudtuk játszani a kiválasztott gyermekdalt.
A foglalkozás során a szociális kompetenciák, a hallás, ritmusérzék, memória fejlesztése történt.
A tanulók elégedettek voltak és jól érezték magukat a zenei foglalkozáson.
Nyerges Attila napközis nevelő